Naslovnica | Kontakt
 

vinjeta
vinjeta0
  daj-pet-grey
prije_skoka
Glavni Izbornik
Naslovnica
Zaštita mora
Komunalni red
Buka
Prostorni plan
Mrak projekt
Kontakt
Impressum
Arhiva
Plan stranice
Drugi Izbornik
Apoksiomen
Udruge
Kultura
Politika
Gospodarstvo
Razno
Mediji
Galerije
Najnovije ...
LINKOVI
• Otočki vjesnik
• Grad Mali Lošinj, službena stranica
• Turistička zajednica Grada Maloga Lošinja
• Službene novine Primorsko goranske županije
• Centar za zdravo odrastanje
• Umjetničke zbirke Maloga Lošinja
• Lošinj - Wikipedia
• Mali Lošinj - Wikipedia
• Otok Unije
• Astronomsko društvo "Leo Brenner"
• Plavi svijet
• Okoliš - glasilo ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva
• Strategija prostornog uređenja RH
• Svjetlosno zagađenje - LightPollution.org
• Morsko prase - web časopis o moru i morskim temama
• Državni hidrometeorološki zavod
• Zakoni o zaštiti okoliša
• Eko Kvarner
• Prijatelji životinja
• Odgojni dom Mali Lošinj
• Klub liječenih alkoholičara "Bonaca", Mali Lošinj
• Hrvatska udruga za promicanje prava pacijenata
• Zelena lista
• Zaštita bjeloglavih supova
• Šahovski klub "Lošinj"
• Centro Europeo per la Scienza, l'Arte e la Cultura, ECSAC
• Gradska knjižnica i čitaonica Mali Lošinj
• Foto klub "Lošinj"
• Hemodijaliza Mali Lošinj
• Moto klub "Lošinj"
• Dom zdravlja Mali Lošinj
• Jedriličarski klub "Jugo"
Najčitanije
Aktualno
Rondo i Fido
Josipović zagrabio i dio glasova HDZ-a

Prosvjed ribara "Točno u podne"

Više cijene komunalne naknade i vrtića

13-milijunski dug radi dogradnje Rive Priko

Za Ivkovića pritisak - za Cappelija provođenje zakona

Ni crveno, ni plavo, mislimo zeleno

Potencijalno igralište udruge "Idem i ja" - na čekanju

Otvoreni za pregovore i ugovore

Zdravstvena zaštita će otočanima biti nedostupnija

Vlada o otočnom zdravstvu

Uz Dan antifašističke borbe 2009.

Živko Zuber donio HDZ-u većinu u Gradskom vijeću

Ivković: Dobio sam spor, ali ne i mojih milijun kuna

Za koga bi glasovali Vaš pas ili mačka

Raslojavanje i beskrupulozno bogaćenje

Formalni okvir za "talijanski" vrtić

Izborna skupština IDS-a Mali Lošinj

Na redu su izmjene i dopune Prostornog plana

Papa otvorio Pandorinu kutiju

www.volim-losinj.org pripada onima koji ga pišu i čitaju

Zapošljavanje preko politike?

biologija

  Poziv na suradnju

knjiga žalbi

Distribucija sadržaja
   
Transkripti s Jadranskog trga presudili Cappelliju Ispis E-mail
  
Srijeda, 04 Svibanj 2011
 

cappelliU sklopu priprema za parlamentarne izbore HDZ je sinoć napravio kadrovske rošade u svojim odborima u Primorsko-goranskoj i Splitsko-dalmatinskoj županiji. Naime, Nacionalno vijeće HDZ-a pod predsjedanjem Jadranke Kosor jednoglasno je donijelo odluke o raspuštanju spomenutih odbora, izvijestio je Novi listda

U skladu s tim,umjesto saborskog zastupnika Garija Cappellija koji je vodio HDZ uPrimorsko-goranskoj županiji za predsjednika prijelaznog povjerenstva imenovanje Josip Burić, dok je šefa HDZ-a u Splitsko-dalmatinskoj županiji KrunoslavaPeronju privremeno zamijenio župan Ante Sanader.

Predsjednika primorsko-goranskog HDZ-aGarija Cappellija po riječkim političkim kuloarima bliskim toj stranci, već semjesecima smjenjuje, a kap koja je prelila čašu strpljenja Jadranke Kosor jeburna sjednica Županijskog odbora koja je snimljena i proslijeđena u Zagreb usredišnjicu, a na kojoj je bilo puno kritičkih tonova i prema predsjednicistranke. Cappelli je za predsjednika izabran 2007. godine kada je na tomemjestu naslijedio Vladimira Vrankovića.

Ne može tako

I Cappelliju iPeronji presudile su sjednice njihovih županijskih odbora održane nakon haškihpresuda hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, doznajemoneslužbeno.

Premda su i Peronja i Cappelli već dulje vrijeme bili sumnjičenikao navodno nepopravljivi sanaderovci, pa se u vodstvu HDZ-a razmatrala njihovasmjena, glave su im došle »predemokratske« rasprave članova županijskih odborakojima su oni na čelu.

Naime, 15. svibnja poslijepodne, nekoliko sati nakon štoje u Haagu pročitana presuda Gotovini i Markaču, iz Središnjice su u županijskeodbore faksirane teze na osnovu kojih su ta tijela sutradan morala održatisjednice. No, po svemu sudeći, pojedini su si HDZ-ovci na sjednicama u Rijeci iSplitu dali oduška, pa su ignorirali teze iz središnjice i kritizirali politikupredsjednice stranke i premijerke Jadranke Kosor. Nevolja je u tome što su tesjednice snimane, te je predsjednica imala transkripte s rasprave sa sjednicaHDZ-a Primorsko-goranske i Splitsko-dalmatinske županije. I to im je predočilana jučerašnjoj sjednici Nacionalnog vijeća.

- Predsjednicaje uzela papire i pitala Peronju i Cappellija što je to. Zašto je ovaj rekaoovo, a onaj ono. Bila je jako ljutita, rekao nam je jedan sudionik sastanka.Nakon predsjednice za riječ su se, saznajemo, javili Božidar Kalmeta i DarkoMilinović i također žustro napali dvojicu HDZ-ovaca, zamjerajući im da supreviše dopustili da svatko govori što misli. »Ne može to tako«, bio jezaključak koji je prethodio raspuštanju dvaju županijskih odbora HDZ-a.

Već viđeno

Za povjerenikaprimorsko-goranskog ogranka imenovan je Josip Borić koji je sada državni tajniku Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture i koji je bio protukandidatZlatku Komadini na prvim neposrednim izborima za primorsko-goranskog župana2009. godine. Valja podsjetiti da je izgubio od Komadine u prvom krugu.

 - Ne mogu ulaziti u razloge raspuštanjaprimorsko-goranskog ogranka stranke jer sam i ja za to saznao prije nekolikosati. Stranka je pred mene stavila zadatak u vrlo osjetljivom trenutku i ja ćusve učiniti da pripremim HDZ za predstojeće parlamentarne izbore. Neke stvarise moraju posložiti na kvalitetniji način jer imamo i te kako što reći u 7. i8. izbornoj jedinici. Mi smo demokratska stranka, a odluku je donijelo službenostranačko tijelo. Uvjeren sam da se ništa negativno neće dogoditi već da će seomogućiti kvalitativni politički iskorak. Sljedećih dana ćemo iznijetidetaljniju analizu o svemu što se dogodilo, poručio je Borić.

Bilo je i prijenavodne snimke na kojoj su zabilježeni kritički tonovi prema premijerki razlogada se nešto poduzme u vezi s primorsko-goranskim ogrankom stranke koji je upotpunosti bio pasiviziran i u kojemu je teško bilo čuti neki kritički tonprema županijskoj vlasti SDP-a.Od pasivizacije prema SDP-ovoj vlasti očito je presudnija bilazapravo ilegalna akcija snimanja koja je došla do Jadranke Kosor i koja jenakon toga poduzela korak koji je već jednom poduzet kada je Ivo Sanader 2003.godine »raspustio« Dragana Magaša, a za povjerenika je bio izabran VladimirVranković.

Oporba Bakar iNovi Vinodolski

Do odluke oraspuštanju primorsko-goranskog ogranka kao oporba Gariju Cappelliju naJadranskom trgu 1 spominjala su se dva gradonačelnika. Prvi je gradonačelnikNovog Vinodolskog Oleg Butković, a drugi gradonačelnik Bakra Tomislav Klarićkoji su bili nezadovoljni načinom na koji njihov stranački kolega igradonačelnik Malog Lošinja Cappelli kormilari primorsko-goranskim ogrankom.

Borić u HDZ-uod 1992.

Prema službenimpodacima koji su objavljeni na web stranici ministarstva Božidara Kalmete,Josip Borić rođen je 23. listopada 1972. u Rabu, oženjen je i otac je dvojedjece. Diplomirao na Pedagoškoj akademiji u Rijeci 1994. godine i po zvanju jenastavnik razredne nastave. Što se tiče političke karijere, u HDZ na Rabu seučlanio 1992. godine, a od 2002. godine član je Županijskog odbora HDZ-aPrimorsko-goranske županije.

(Dražen Ciglenički,Damir Cupać)

Povezano:
HDZ-ov Watergate
Transkripti s Jadranskog trga presudili Cappelliju
Raspušten vrh primorsko-goranskog HDZ


1668 posjeta
. Odgovore možete naći na RSS 2.0 • Unos novog komentara.
Komentari (41)RSS feed komentara
Komentira Rudi
04-05-2011 22:31,
 
...
Car je gol.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Babau
05-05-2011 18:31,
 
HDZ
Možemo pričati o Gariu što hoćemo ali on je napravio za Lošinj puno i previše.Lako je sada pljuvati po njemu ali čovjek se zaista angažirao sa najboljim namjerama da podigne razinu kulture i razinu komuniciranje stanovništva ovoga grada na Europski nivo.Pa pogledajte samo koliko je imao afiniteta za razne udruge i kao im je pomagao u ovim teškim vremenima.Pomagao je socijalno ugroženim ljudima i obiteljima.Imao je sluha za svakog građanina na Lošinju.Imao je strpljenja i načina za razgovor sa svakim pa i najmanjim čovjekom u ovom gradu.Svi zlobnici koji će mu sada okrenuti leđa neka se srame.I neka se srame svi oni koji su ga lažno tapšali po ramenu gledajući u tog čovjeka samo predmet za iskorištavanje i osobu koja bi im mogla samo nešto pomoći.Lošinj neće nikada više imati takvu osobu koja će ga dostojanstveno predstavljati u državi i u svijetu.Sramotno je da je već dva dana on na naslovnoj stranici Novog Lista dok je u drugim novinama Bin Laden.Po tomu ispada da je bio popularniji od Bin Ladena,Sramota i sramite se svi koji ga sada pljujete.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Kita
05-05-2011 18:42,
 
HDZ
Ajde Babau ne pizdi. Što je Cappelli napravio za Lošinj. Ma boli Cappelija ona stvar za Lošinj on je sebe osigurao u saboru saborsku mirovinu i još nekoliko nadzornih odbora i još ono što se nezna. Da je napravio puno je ali za koga one koje je zaposlio u gradske firme koji glume gradom zalizanom frizuricom i prodaju maglu a imaju palče po 8000 kuna koje im porezn obveznici ovog grada plačaju. Digle nam se komunalije, vodu plaćamo ko suho zlato jer u vodovodu rade nezna se koliki broj ljudi uz to još i bratska firma Elektro voda i sve to mi plačamo. To je Cappelli ja nisam vidio da mi je za njegove vladavine novčanik puniji što se grada tiče. :( :( :( :( :(  
Sad kad ga maknu treba i ove dupe lisce njegove isto iz ovih firmi najuriti
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Babau
05-05-2011 18:51,
 
Kita HDZ
Kita budi pristojan,jer ja tebi nikada nebi rekao ne pizdi.Gari je simbol ovoga grada,i on je legenda koju neće nikada nitko nadmašiti.On je jedini predsjednik Grada u povijesti koji je uspio biti i Gradonačelnik i Saborski zastupnik i predsjednik Županijskog odbora HDZ Županije Promprsko Goranske,i Predsjednik Saborskog odbora za Turizam itd,itd itd.On je Lošinjan,i on je pomogao mnogim ljudima,za što je vama neradnicima krivo.Prihvatite se posla i manje serite po kafićima i ugledajte se u Garia.Samo sjedite po kafićima i ogovarate njega i njegove suradnike,bez argumenata.Vidjet ćete vi ako vam slučajno dođu komunisti na vlast,pa ćete žaliti za Gariem.Svaka ti čast Gari i nedaj se smesti od ovih vucibatina koji te sada pljuju.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira dupelizac
05-05-2011 18:55,
 
...
Kita, možeš ti Garia uhvatit za kitu, jer niko ga s mjesta gradonačelnika ne može maknuti do sljedećih lokalnih izbora. A onda to mogu samo birači ako ga ne izaberu ponovno. Pa će onda novi gradonačelnik maknuti njegove dupelisce i na njihovo mjesto staviti svoje. Kita, čiji si ti dupelizac :)
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira pionirka
05-05-2011 19:13,
 
...
puno je bolji od onih koji ga smjenjuju,da nije njega hdz nikada ne bi dobio izbore u losinju
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira ...
05-05-2011 20:45,
 
...
Napravio je za se i bosansku bandu.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Cukre
05-05-2011 20:51,
 
GOTOVO JE GOTOVO
Koliko god jadikovali oni koji su za njega sigurno je da mu pozicija neće biti laka. Bosanci u gradskom HDZ-u okrenut će mu leđa po nalogu gazde Sarića i za mjesec-dva bit će novi Bandić kojega će opstruirati vlastito vijeće. Uvaženi članovi gradskog vijeća (sve moralne vertikale i ljudski gorostasi) zaboravit će tko ih je stavio tamo gdje su sada i pokazat će se da je Gari bio HDZ-ov maneken koji je trebao pridobiti urbanu publiku, lošinjane i pokazati da HDZ nije samo stranka ruralnih birača. Igra je gotova. Kosorica se vraća korijenima. Možemo očekivati da na idućim izborima liste nose lički međedi poput Dade Milinovića.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Usko mi je
05-05-2011 20:53,
 
...
Geslo HDZ-a je: Naši članovi ne čine kaznena djela. Oni obično nekoliko dana prije podizanja optužnice smjene svoga člana pa bio on i potpredsjednik vlade (Rončević, Polančec, Barišić itd.) i onda Jarnjak mrtav hladan kaže: to nije naš član. Zajedno s Garijem je smijenjen Peronja iz Splita, a danas je javljeno da je protiv njega pokrenut kazneni postupak. Možda to znači da je USKOK ipak uzeo u razmatranje nezakonito zapošljavanje Milana Mužića kroz razdoblje od skoro 5 godina koje je odobrio osobno Sanader i da se Gariju sapunja daska. Inače njegov gradonačelnički mandat je neupitan, a ocjenu istoga dat će građani na idućim izborima.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Sveta Martina
05-05-2011 20:58,
 
Ima ih još
Možda nije problem u Milanu nego u Turkaljici koja prima plaću u Učilištu, a radi u Gradu iako je vjećnica što je po zakonu zabranjeno.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Riječki Watergate
05-05-2011 21:04,
 
Još je zelen
Gari je morao znati da HDZ nije stranka nego partija i da tu nema ni emocija ni dobronamjerne kritike nego samo stege. Pa to je jedina stranka koja predsjednike bira aklamacijom u mraku i to još od osnutka kada je Tuđman promijenio lokaciju osnivanja da ga braća Veselice ne bi pobjedile na izboru. Gari je morao znati da metode koje su u toj stranci normalne mogu kad-tad i njega doći glave. Inače riječki HDZ je poznat po tajnom snimanju. Devedesetih su i Linića prisluškivali, ali on im se naj… majke jer je znao da ga slušaju. Ali gdje je Gari od Linića. Mora mali još učiti.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira rom
05-05-2011 21:52,
 
...
Cukre, koji su to Bosanci u gradskom vijeću? I kako ih je to Gari tamo postavio? Ja sam mislio da su ih tamo postavili birači na izborima.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira
05-05-2011 22:05,
 
...
Anto Nedić, predsjednik - taj vrijedi za dvojicu
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira AAAAAAAAAAAAAA
05-05-2011 23:48,
 
DAN DOLAZI ZA HEROJE I SIROTINJU
RUDI- Baljezgaš....................  
BABAU Svaka čast!!! 
KITA Svako se osiguro ako je to on mogo mirovinom saborskom skidam kapu, pa i mirko filipović je to isto napravio a kad se bori siguran sam da navijaš za njega. Novčanik češ morat sam napunit a po gradskim firmama ti rade iz druge struje HDZ za plače od 8000 košto kažeš tako da ti se ništa neče promjenit ako slome Garija! 
DUPELIZAC-Naj komentar, na kraju cijele priče sve je to laž i prevara pa se zato zove POLITIKA! 
PIONIRKA PLUS 5-TOČNO! 
... Bosanska banda je sama radila dok je on bio u Zagrebu i borio se za sebe a i njih ruku na srce. 
CUKRE-Vidim kužiš problematiku, da Gari im je trebo samo kao domači čovjek da bi "oni" osvojili vlast jer znaju "oni" dobro da su tu tanki, nemogu "oni" bez njega shvatit če to kad ih odradi! 
USKO MI JE Da daska se sapunja ali nevjerujem da se tako žestoko krenulo jel svi oni imaju afere tako da je zakon šutnje jači-moje mišljenje! U vezi izbora- pobjeda bez sumje sa kojom god strankom bio a najbolja bi mu bila njegova nova poštena i za boljitak grada! 
SVETA MARTINA Pričaš gluposti a u vezi Martine pa Ivo Josipović ju je osobno zvao u posjet i čestito na radu za Osorske pa ne vjerujem baš da je u tolikom kriminalu. 
RIJEČKI WATERGATE Mislim da On to sve zna i da se pomalo vadi iz svega toga i vraća doma! Hahahahahahahahahaha naučiće mlad je- a i zgodan he he..... 
ROM Sve važnije funkcije "oni", SVAKA ČAST na ukazanju ko ihje tamo stavio! 
KOMENTIRA ... NAJVEČE ZLO OVOGA SASTAVA U OPČINI
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira
06-05-2011 05:57,
 
...
Znači, priča o bosancima u gradskom vjeću pala na jedno jedino ime
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Martin a
06-05-2011 08:01,
 
Transkripti
Gari vrati se skuhala sam ti paštašutu.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira
06-05-2011 08:36,
 
...
Gari jadan nije znao da ga se snima moš mislit. 
pitajte ga kako je o n osobno devedesetih hodao sa diktafonom po Lošinju te snimao ono što bi pričao po Lošinju pitajte ga kako su se ljudi smijali kad bi diktafon u đepu škljocnuo kad je kazetica došla do kraja. 
Sve se vraća sve se plaća.........
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Mad Max
06-05-2011 09:25,
 
"previše demokracije"
Uopće nije važno je li Gari znao ili nije znao da ga se snima. Važno je da je dopustio ljudima da se ispušu zbog haške presuda Hrvatskoj kao rezultatu združenog zločinačkog pothvata. Pa ako je znao za snimanje, a ipak dopustio raspravu, znači da ima muda dopustiti "previše demokracije".
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira doremi
06-05-2011 09:43,
 
tko je za politički otpad?
Čitam ove komentare i vidim uglavnom zluradost što se Gari našao u neprilikama. Pri tom se sasvim gubi iz vida da mu je zamjereno što je dopustio žestoku raspravu na sjednici ŽO HDZ-a u Primorsko goranskoj županiji na kojoj se dio članova, nakon presude generalima Gotovini i Markaču, u raspravi žestoko obrušio na stranačko vodstvo (Tako piše u današnjem Večernjaku). Znači, veselimo se što je nagrebo zbog nečeg pozitivnog. O tome je dobro uz drugi članak napisao Decibel. što i ja potpisujem pa ću prenesti: 
 
Ovo je Gariju fantastična preporuka i moja je prognoza da će ostati u gradonačelničkoj fotelji do penzije ako ushtjedne. Čak i ako kritiku nije uputio, odnosno dozvolio javno, baš svakome u državi izaziva simpatije onaj koji kritizira vladu.  
Za Garija, koji je političku karijeru otpočeo izjavom "Ja sam vojnik svoje stranke", ovo je napredak i samo plus u očima sugrađana. A metode prisluškivanja, tipične za totalitarne režime, su neprihvatljive. Naša premijerka, da ima mozga i građanske pristojnosti, prijavila bi nezakonitog prisluškivača, a ne smijenila Garija. Moderni političari MORAJU moći saslušati i kritike svih raspona i predznaka, koliko god to nerado činili, pa je Kosor ovim potezom pokazala da je konačno i definitivno sazrela za politički otpad. A Gari (još) ne. 
 
A vi koji uživate da susjedu crkne krava samo naprijed :sigh
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Demagog
06-05-2011 09:56,
 
...
Gariju uopće nije krenulo tako loše. I dalje će biti visoko pozicioniran na listi na parlamentarnim izborima, jer središnjica zna da je Gari, a ne HDZ dobio izbore na Lošinju. I koga bi drugog stavili ako im je lik poput Borića najveći adut?! Dakle, Sabor ostaje. A gradonačelničko mjesto isto tako, jer nitko normalan, osim totalitarne političarke tipa Kosor, neće zamjeriti raspravu, imala ona ili nemala desni predznak. Rasprava je dio političkog života u demokraciji, a prisluškivanje nije. Što god da je izrečeno o politici Vlade prema generalima, mora biti dopušteno u demokraciji, a poznato je da je i unutarstranačka demokracija neupitna vrijednost. Osobno mislim da država nije trebala potrošiti ni kune javnog novca za obranu generala i posjete njihovih obitelji u zatvor, ali isto tako izražavam punu spremnost da podržim bilo koga da u bilo kojem kontekstu iznese svoj stav o tome.  
Potpuno je skandalozno da je Kosor smijenila Garija i na ovaj slučaj Gari može biti samo ponosan. Ima Gari masu grešaka i krivih procjena, ali ovo mu po mojem mišljenju ne umanjuje vrijednost nego diže.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Ekolog
06-05-2011 10:04,
 
...
Ma treba takvo političko smeće očistiti, te desničare koji se razmahuju Hrvatskom i vjerom a spremni su ubiti bez da trepnu. Cappelli je dozvolio desničarima da se razmašu samo zato jer im se je htjeo ulizivati a i nije znao kako da ih onako mekan i nalickan zaustavi. Ako je tamo bilo desničarenja koje se ne sviđa čak ni Kosorici onda možete mislit šta je to bilo. Neka Cappelli plati što je dozvolio takav pristup koji je protivan svemu pristojnom u našoj civilizaciji.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira ...
06-05-2011 10:18,
 
...
Kad netko krene s ekološkom retorikom o čišćenju smeća, odmah se sjetim Hitlera koji je također imao ekološki pristup čišćenju od smeća.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira
06-05-2011 11:02,
 
...
Smjena Cappellija ide u prilog lošinjskom Hdz-u. što se bosanaca tiče, oni su u HSLS-u i drže Rudija, u PGS-u Bobo Prusac iz Travnika je glavni i Varga Ladislav iz Cazina, a u SDP-u bosanac Brkanlić vodi jednu od glavnih riječi. Jedino IDS nema bosoanaca osim onih koji su u prezime dodali CH i što nam ostaje? Svi trebamo iči kod Franka Vodanovića, Marija Hofmana (ako vam zatreba građevinska dozvola), Hanzija i Renca jer to je čista lošinjanska, najčistija, naj i naj lošinjanskija čista otočna krv. Stoga idemo u izvorno čisto, otočno, nepokvarljivo i sveto..... bez nedaj bože kakvog mješanja..
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira eskim
06-05-2011 11:11,
 
Sve po domaću
Da, to s Hofmanom je prava stvar. Prešao je u privatnike sa sinom, a supruga smijenila Fučića i postala šefica Urbanističkog. Pa ako hoćeš da gradiš bez problema, uzmi muške glave obitelji Hofman za projekt a ženska glava će srediti s urbanistima.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Pere
06-05-2011 13:22,
 
jjj
Cime se vi bavite.....govorite o čovjeku o kojemu nemate pojma. Gari je u HDZ-u iz interesa, a ne iz uvjerenja. Ovi koji mu pisu hvalospijeve su bosanci koji su dosli u losinj sa najlon kesom, a Cappelli ih je uhljebio po gradskim firmama. Mi Losinjani, sjecamo se onog zanesenog prvog losinjskog Delije, sofera u Kompasu, kojemu je partija sve dala. Od sofera, preko sefa banke do diplomacije, a sve to gle cuda bez potrebne KVALIFIKACIJE. To moze biti gledano sa odobravanjem samo na brdovitom Balkanu. Delija ocito nije dorasao politici, i ocito je ovaj puta krivo procijenio.  
Ovaj Babau, sere kvake, jer gari sigurno nije pomagao Babau-u i njegovima svojim novcem nego nasim. Izmedju ostalih dobrih stvari Babau je zaboravio istaknuti da je Gari prodao prostor slasticarne LIDO bez natjecaja, da su se na sumnjivi nacin urbanizirale povrsine na Kijcu, ali tek kada ih je grad prodao. Eto po tomr cu ja pamtiti naseg Deliju.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira
06-05-2011 13:47,
 
...
O Hofmannu dakle nitko nema pojma, a ja za papir koji mi je on davao za štand morao dati 3 000 kuna. Pola pola, pa sve se zna u malome mjestu. Problem je kada hdzeovci kradu, kada to rade domaći, uljuđeni otočani, još k tome vjernici e to MOŽE. Jer oni su živi sveci, dakle bezgrešni čistunci, poput Serđa Kučića koji je težak milijune eura i da ne nabrajam lošinjsku privatizaciju od Darina i Sanjina, do Benvina, Vinka, Kresencija i Tarcizija, sve sami janjci. Zbilja je gadan taj Capeli.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira ogrc
06-05-2011 14:01,
 
parlatine
Pere kaže da je Gari u HDZ ušao iz interesa, a ne iz uvjerenja i sad misli da je otkrio toplu vodu. Dragi Pere, po tome Gri nije ni bolji ni gori od drugih koji se guraju u politiku. Zar misliš da je Vodanović ušao u HNS ili Balija u PGS (pobjegulja iz liberala) zbog uvjerenja? miališ li da je Rudi uvjereni liberal? Pitanje je zna li on uopće što je to liberalizam. Misliš li da je Rukonićka socijaldemokrat? Ako to misliš glup si ko tovar. U politiku se ulazi zbog interesa, i to je cijela priča. Sve drugo su parlatine za mazanje očiju ljudima. A što se tiče Bosanaca koje je Gari uhljebio po gradskim firmama, i to je samo politička parlatina koja služi tvojim interesima. Sve dok ne nabrojiš koji su to Bosanci i u kojim gradskim firmama. U cijeloj toj tvojoj priči najblesavije je što mu predbacuješ navijanje za CZ. Po tome Gari nije bio jedini delija u gradu, a i sam prvi predsjednik RH bio je Grobar. Pa što onda?
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira jadranka
06-05-2011 14:20,
 
sloboda govora
Ne bih ovdje sada ko koga j... po plitičkoj liniji nego, šokirana sam riječima Božidara Kalmeta i Darka Milinovića koji su napali dvojicu HDZ-ovaca, zamjerajući im da su previše dopustili da svatko govori što misli. »Ne može to tako«!!! Pa na što ovo liči ? Na novu diktaturu i zabranu slobode govora i mišljenja? Formira li se to nova UDBA?
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira lady gaga
06-05-2011 14:36,
 
Uvjerenje za pamćenje
Pere, a po čemu ćeš ti zapamtiti delijinog prethodnika Baliju i njegovu "obitelj stranaka"? Jeli po tom što nisu gledali interese nego su iz uvjerenja mlađahnim direktorima Vinku i Sanjinu poklonili najatraktivnije građevinske parcele u gradu?
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Babau
06-05-2011 17:04,
 
Ej bosno moja
Ali zašto toliko mržnje prema Gariu i bosancima.Ništa nije čudno i nemoralno.I Gari neće nikada poricati da su ga na vlast doveli bosanci.I šta ima tu lošega.Ilija Lukanović(BiH),Josip Sarić(BiH),Anto Nedić(BiH),pokojni Hrvoje Lešić(BiH),Abdija Hazbi(MCD)Ivić Pašalić(BiH) itd itd.Pa što ima u tim ljudima lošega?Što su ti ljudi loše učinili za ovaj grad?Ovi ljudi su samo pomogli u širenju jezika prijateljstva i razumijevanja.Svi ovi spomenuti ljudi su dobri ljudi,velikodušni,pošteni Hrvati,veliki radnici.Da nije njih bilo nikada Lošinj nebi imao Saborskog zastupnika i ovako marljivog i poštenog gradonačelnika.Zar vi mislite da bi neki "Lošinjan"imao muda dovesti Apoksiomena u Lošinj?Lošinjani su samo rasprodavali djedovinu i sijali mržnju i svađe među nama "Lošinjanima".Pa zar su bosanci prodali Lošinjsku plovidbu Autocamp Poljana Talijanu?Zar su bosanci prodali Jadranku Englezima Turcima i Talibanima?Zar su bosanci napravili smutnju oko Luke u Lošinju gdje se nezna tko pije a tko plaća?Neka nama ti ljudi i neka onii dalje žive među nama u slozi bratstvu i jedinstvu.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Admin
06-05-2011 17:43,
 
HDZ-ovci urazumili svoju Vladu
HDZ-ovci možda više ne smiju slobodno raspravljati na zatvorenim sjednicama županijskih odbora, jer im slijede sankcije, ali još uvijek im nije zabranjeno govoriti u Saboru na također zatvorenim sjednicama Kluba zastupnika. I HDZ-ovi zastupnici iskoristili su to, i jučer su se izborili za nešto dobro. Zaustavili su donošenje Zakona o referendumu po hitnoj proceduri kojim bi se jako olakšao opoziv župana, gradonačelnika i načelnika općina. Za razliku od njihove Vlade koja je poslala u parlament prijedlog da se neposredno izabrane čelnike lokalne samouprave može razriješiti referendumom ako za opoziv glasuje tek većina izašlih birača, HDZ-ovci s terena shvatili su temeljem vlastitog iskustva da je takvo rješenje duboko nedemokratsko. Ono bi u potpunosti obesmislilo prije dvije godine uveden institut neposrednog biranja župana, gradonačelnika i načelnika općina. Njih bi se, naime, u tom slučaju moglo opozvati s puno manjim brojem glasova od onog s kojim su izabrani.  
K tome je Vlada predložila i da se referendum mora raspisati ako to zatraži samo jedna trećina vijećnika predstavničkog tijela. Svim time pozicija lokalnih čelnika, od kojih su neki izabrani i sa više od 70 posto glasova, postala bi vrlo ranjiva. Na sreću, pobunili su se HDZ-ovi zastupnici i natjerali Vladu da odustane od hitnog postupka, a kako se čini ova će se materija urediti unutar zakona o izborima na lokalnoj razini i to na način da se »poveća« većina nužna za opoziv referendumom. Kako je na jučerašnjoj sjednici Odbora za Ustav konstatirao njegov vanjski član, profesor ustavnog prava Robert Podolnjak, i u drugim zemljama jedna pravila vrijede za državne referenduma, a druga za one kojima se pokušavaju smijeniti lokalni dužnosnici.  
Dakle, ne pripadaju svi HDZ-ovci amorfnoj masi bez mišljenja, čak i želje da slobodno misle. Daleko je to od istine, premda prečesto izgleda da nije tako. Naravno da u HDZ-u ima ljudi s osobnim dignitetom i koji razumiju politiku. Ali, dugo se od njih traži samo da dižu ruku i klimaju glavom. A normalno je da su i uplašeni kad vide što se događa ako si netko iza zatvorenih vrata da malo oduška, kao što je to bilo na sjednici HDZ-a Primorsko-goranske županije. No, unatoč svemu jučer su skupili hrabrost, suprotstavili su se nerazumnom prijedlogu Vlade i napravili dobru stvar za Hrvatsku. 
(Iz današnjeg Novog lista)
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Jacin čovjek
06-05-2011 21:24,
 
PODSJEĆANJE
Došao nam je u posjet najdraži čovjek, najbolji vjesnik proljeća – izjavio Cappelli Gari, gradonačelnik Malog Lošinja, prigodom posjeta dr. Ive Sanadera, 2006 i za to dobio Feralovu nagradu „Od Dugobaba do visibaba“. Pa zar mislite da je to Jaca zaboravila?
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Sanaderova Jaca
06-05-2011 21:51,
 
Još jedno podsjećanje
Misliš, čovjek one Jace koja se proslavila izjavom "kud Sanader, tud i ja"?
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Apoksiomen
07-05-2011 11:11,
 
U Saboru
E doveeeeeee ze Gariiiiiii che mi noooooo lo vedooooooo zemortooooo de fredooooo in qulche cantooooon. 
E Gariiiii di qua e Gariiii di la e senza el Gariiiiii HDZeeeee non ge va.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira SRETNIK
07-05-2011 19:09,
 
boljševik
A tko je Gari da kritizira premijerku. Pa ovakve stveri se nisu dešavale ni za Tit-e,(barem ne javno). Kamo sreće da je HDZ-e demokratska stranka otišli bi i nikad više se nebi kandidirali, hehe možda kao neovisni ali ipak bolje išta nego ništa. Na konto gdje nam vode državu a bome i dokle smo stigli sa njima trebalo bi im suditi, ali i ovo sa sudom ne šljaka jer bi predmet najvjerojatnije pao u zastaru.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira
09-05-2011 08:45,
 
...
Ma sve je u redu, treba ove HDZ-ovce ipak skinuti. Kukate za Garijem a došao je na to mjesto tako što je na isti način i on došao, smjenom Vrankovića. I sve to je u redu, Na vlast se treba vratiti Bobo Prusac, Mario Hofman (barem za zamjenika gradonačelnika za komunalni sustav), Dubravko Kušeta, Ljiljana Rukonić, Rudi Ivković uz Vodanovića, Hanzija, Kreše Lekića, Renca i sličnih. Jedino nema Aleksandra Volarića, kojeg Rudi pljuje na sve strane, a neznam zašto?
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira TNT
09-05-2011 10:37,
 
Zamjena
Bezimeni ti si totalni debil nabroio si definitivno naj odvratnije i naj omraženije ljude na otoku koji nikad više nebi smijeli doći na vlast.  
Jedini je Hanzi među njima pošten i pozitivan lik , i stoga je ružno njega svrstavati među ove ljigavce . A Renco , najbolji su mu prijatelji Vinko ,Tarcizio,Lino , skim si takav si !
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Gradonačelnik
09-05-2011 11:33,
 
DM
Jedini pravi i sposobni za gradonačelnika bi bio Damir Magazin.On je pokazao da se može prilagoditi svim vlastima.A za zamjenika Boris Badurina.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira hdz uvijek zauvijek
10-05-2011 23:39,
 
Zna se!
Kokodaču koke sa životinjske farme protiv HDZ i njihovih pripadnika i vođa, a te iste koke do nedavno su klicali tim istim koje danas pljuju! Sve se vrti oko pojedinačnih uskih gledanja i sitnih malograđanskih interesa. Izbori idu a birači su politički neobrazovani. HDZ vlada ovom državom desetljećima i opet će dobiti izbore kao i uvijek!
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira
11-05-2011 09:54,
 
...
Najbolje je da pobijedi Rudi i Massimo Banić. Onda Magazini i Kučići, bosanci i šiptari ne bi bili u igri. Tatjanu za predsjednika gradskog vijeća. DA, što se čudite, bolja je od Turkaljice.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira
11-05-2011 09:57,
 
...
Od vas kretena najpametniji je Volarić. Radi i šuti, bere lovu i razvija posao.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 

Komentirajte članak
  Ime
  Upišite adresu asd • adacta.org (• = @)
   Naslov
Dostupni znakovi: 14000
Slika sadrži skrivene znakove koje treba unijeti u polje za unos
Unesi znakove koje vidiš. Ako su nečitljivi, osvježi da se prikažu novi.



mXcomment 1.0.9 © 2007-2012 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« Prethodna   Sljedeća »
 
Promjena veličine slova
A+ | A- | Reset
Slikovnica
raz71.jpg
Članak 69. Ustava RH

Volim LošinjSvatko ima pravo na zdrav život.
Volim LošinjDržava osigurava uvjete za zdrav okoliš.
Volim LošinjSvatko je dužan, u sklopu svojih ovlasti i djelatnosti, osobitu skrb posvećivati zaštiti zdravlja ljudi, prirode i ljudskog okoliša. 

Zadnji komentari
Stanari rezolutno protiv...
Stanovi po povoljnijim uslovima za socijalno ugrožene...
25/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
MA GARI JE JEDAN SAMODOPADAN NESPOSOBAN TIP, SVIMA SVE...
25/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
stan
stanovi je u pravu,treba zaboraviti doba socijalizma,treba...
25/05/12 Više...
Komentira rijeka

Stanari rezolutno protiv...
Garijev projekt
Garijev jedini projekt je "čini mi se" da proda što se može...
25/05/12 Više...
Komentira projekt

Stanari rezolutno protiv...
......
Iz povjerljivih izvora sam saznao da je u pripremi prodaja...
25/05/12 Više...
Komentira Krivica

Stanari rezolutno protiv...
nema UPU veze s tim
ODLUKA o donošenju I. Izmjena i dopuna Prostornog plana...
25/05/12 Više...
Komentira PPUG

Stanari rezolutno protiv...
...
Ne znam šta znači ovo ponavljanje javne rasprave kad se...
25/05/12 Više...
Komentira UPU

Stanari rezolutno protiv...
?????????
Daj nas prosvijetli Stan-u. Kako danas pošten radnik od...
25/05/12 Više...
Komentira Pušmipuli

Stanari rezolutno protiv...
Stan
sve se tu vidim vrti kako do stana besplatno ili da ga grad...
25/05/12 Više...
Komentira Stanovi

Stanari rezolutno protiv...
...
Taj parking je od svih parkinga na najboljoj...
25/05/12 Više...
Komentira jeka

Stanari rezolutno protiv...
A di će parkirat ljudi
Jel mi to širimo Priko da bi kompenzirali parkinge iznad...
24/05/12 Više...
Komentira Zabrinuti pješak

Stanari rezolutno protiv...
Dobiti će stan sinovi bogatih tatica koji imaju firme i...
24/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
:)
Se bum vas tužil !!!!!!
24/05/12 Više...
Komentira RADNIK

Stanari rezolutno protiv...
!!!
Ne bu ti "Radnik" iznajmljivao stanove,možda i bu ali ne za...
24/05/12 Više...
Komentira križevci

Stanari rezolutno protiv...
A koji će tek kriteriji biti za kadrovske stanove :upset...
24/05/12 Više...
Komentira diplomac

Stanari rezolutno protiv...
Već vidim kriterije po kojima će se dobivati socijalni...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
,,,
Stanovi za najam, to mi se čini jako dobra ideja SDP-a,...
23/05/12 Više...
Komentira podstanar.

Stanari rezolutno protiv...
i ja bi stan
Stanovi se grade za socijalu i ljude koji nemaju svoj...
23/05/12 Više...
Komentira srečko

Stanari rezolutno protiv...
A u članku piše Predviđa se da bi se na uslužnim poslovima...
23/05/12 Više...
Komentira j4

Stanari rezolutno protiv...
Ma čim je tu tvrtka Navam to je neka muljaža da se gradi...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
Ja sam pročitao malo drugačiju vijest, ali ni tu ne znaš ko...
23/05/12 Više...
Komentira A gdje je novac?

Privatizacija gradske...
dernek
prenamijene zemljišta koje su kupili za sitno u građevinske...
23/05/12 Više...
Komentira tile

Privatizacija gradske...
Kaže Mujo ja sam inaće u životu sve ukro al Diplomu sam...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
Nema Otoka Sunca a nema bogami ni stanova.
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
OTOK SUNCA d.o.o. Established: 2008 Statistic number:...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
U lošinjskoj gradskoj vijećnici je 19. siječnja...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
Pa to je u redu da šalju prijetnje ovrhom za neplaćenu...
23/05/12 Više...
Komentira naknada

 
  © 2012 Građanska inicijativa Volim Lošinj, Mali Lošinj Povratak na vrh!