Naslovnica | Kontakt
 

vinjeta
vinjeta0
  daj-pet-grey
prije_skoka
Glavni Izbornik
Naslovnica
Zaštita mora
Komunalni red
Buka
Prostorni plan
Mrak projekt
Kontakt
Impressum
Arhiva
Plan stranice
Drugi Izbornik
Apoksiomen
Udruge
Kultura
Politika
Gospodarstvo
Razno
Mediji
Galerije
Najnovije ...
LINKOVI
• Otočki vjesnik
• Grad Mali Lošinj, službena stranica
• Turistička zajednica Grada Maloga Lošinja
• Službene novine Primorsko goranske županije
• Centar za zdravo odrastanje
• Umjetničke zbirke Maloga Lošinja
• Lošinj - Wikipedia
• Mali Lošinj - Wikipedia
• Otok Unije
• Astronomsko društvo "Leo Brenner"
• Plavi svijet
• Okoliš - glasilo ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva
• Strategija prostornog uređenja RH
• Svjetlosno zagađenje - LightPollution.org
• Morsko prase - web časopis o moru i morskim temama
• Državni hidrometeorološki zavod
• Zakoni o zaštiti okoliša
• Eko Kvarner
• Prijatelji životinja
• Odgojni dom Mali Lošinj
• Klub liječenih alkoholičara "Bonaca", Mali Lošinj
• Hrvatska udruga za promicanje prava pacijenata
• Zelena lista
• Zaštita bjeloglavih supova
• Šahovski klub "Lošinj"
• Centro Europeo per la Scienza, l'Arte e la Cultura, ECSAC
• Gradska knjižnica i čitaonica Mali Lošinj
• Foto klub "Lošinj"
• Hemodijaliza Mali Lošinj
• Moto klub "Lošinj"
• Dom zdravlja Mali Lošinj
• Jedriličarski klub "Jugo"
Najčitanije
Aktualno
Rondo i Fido
Programi u infinitivu

Građanska inicijativa More je kopno

Superžene u muškom svijetu odlučivanja

Što znaju političari o pravima životinja?

Otočnim obrtnicima poticaji za zapošljavanje

Županija i Mali Lošinj zakopali ratnu sjekiru

Izborna skupština IDS-a Mali Lošinj

Svi smo na istom kolosijeku

Kriza neće zaustaviti gradske projekte

Županov sastanak za Cappellija je igraonica

Veliko priznanje lošinjskim ženama

Srljanje, ali kamo?

Kriza usporava lošinjske projekte

Lošinj protiv turizma koji ždere prostor

"S najmanje glasova preuzela Nerezine"

Predsjednička kampanja 2009.

Raspad "Obitelji"

Za Kukuriku 50 posto otočana, samo Susak za HDZ

Raslojavanje i beskrupulozno bogaćenje

www.volim-losinj.org pripada onima koji ga pišu i čitaju

Lošinjani peticijom kontra diskriminacijske odluke HZZO-a

biologija

  Poziv na suradnju

knjiga žalbi

Distribucija sadržaja
   
"Eko Kvarner je zakon" Ispis E-mail
Administrator   
Četvrtak, 22 Veljača 2007
 

Vijest da je Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva odbilo izdati lokacijsku dozvolu za projekt izgradnje marine i komunalnih vezova u uvali Biskupija u Nerezinama već objavljenu na ovom sajtu donosi i današnji Novi list.

Pod naslovom "Marina Nerezine ostala bez dozvole" navodi razloge odbijanja te podsjeća na podvojena mišljenja o korisnosti, odnosno štetnosti tog projekta. U posebnom odlomku pod naslovom "Lekić i dalje ignorira Novi list" izvjestiteljica Ira - Cupać Marković navodi kako je direktor nerezinskog brodogradilišta Kresencio Lekić koji preko tvrtke Marina Artac planira izgradnju sporne marine ponovno odbio dati izjavu, te da je vidno uzrujan rekao "zovi Eko Kvarner, oni su su ionako za tebe zakon" i prekinuo telefonsku vezu.

Novi list podsjeća na podvojenost stavova prema tom projektu gdje jedni tvrde da se radi o razvojnoj investiciji koja će pridonijeti zapošljavanju, dok ga drugi smatraju megalomanskim pothvatom po mjeri investitora i njihova profita koji bi narušio ekološku ravnotežu, te da nije u interesu šire društvene zajednice.

Također podsjeća da je plan tvrtke Artac d.o.o. da izgradnjom marine i komunalnih vezova, nasipavanjem obale, izgradnjom lukobrana i trajektnog pristaništa poduzme obimne zahvate u prostoru izazvao negodovanje mnogih stanovnika Nerezina, turista i vikendaša, te da je bio povodom osnivanja ogranka Eko Kvarnera, čiji su se aktivisti angažirali u dokazivanju štetnosti njegove realizacije.

List navodi da studiju utjecaja na okoliš planiranog zahvata izradila zagrebačka tvrtka Urbing, te da su na nju podnesene brojne primjedbe sa jedinstvenim zaključkom da studija ne daje ocjenu utjecaja projekta na okoliš, već opravdanje investicije.

Unatoč kritikama, Komisija za ocjenu utjecaja zahvata izgradnje marine i komunalnih vezova u Nerezinama koju je formiralo ministarstvo odobrila je studiju, pa je Milan Mužić, predstavnik Grada u toj komisiji, slavodobitno izjavio kako je utakmica završena sa 7 : 0, jer je svih sedam članova dalo pozitivno mišljenje. Tada je, kako navodi Novi list, još rekao da stvar smatra gotovom jer je Komisiju predložilo ministarstvo, a da se radi ostručnim ljudima kojima ministrica sigurno vjeruje.

Napis podsjeća da lokacijska dozvola ipak nije izdana, iako je lošinjsko gradsko vijeće dalo pozitivno mišljenje, zbog čega - kako se navodi - Milan Mužić žali jer smatra da bi Nerezine i cijeli otok od te investicije imali koristi zbog potrebe unapređenja nautičkog turizma. Na upit da komentira tvrdnje kako se zapravo pogoduje pojedinačnom interesu i interesu kapitala, a ne zajednice, Milan Mužić je za Novi list izjavio da je unapređenje ponude i novo zapošljavanje opći interes, a da je protiv projekta tek jedna manja grupacija u kojoj nekoliko pojedinaca negoduje jer bi im gradnja marine narušila pogled iz kuća.

Glasnogovornica udruge Eko Kvarner Cres-Lošinj Andreja Gregorina je za Novi list izrazila zadovoljstvo što je neizdavanjem lokacijske dozvole investitor za sada spriječen u provedbi svog megalomanskog projekta. No istaknula je da je marina u Nerezinama predviđena prijedlogom novog prostornog plana, pa se treba očekivati da će investitor i dalje tražiti dozvole. No kako je prostor na kojem se planira marina proglašen rezervatom, Gregorina očekuje da se se nikakve dozvole neće izdavati sve dok se ne donesu pravila ponašanja i načina korištenja akvatorija. Naglasila je da u ovome slučaju državne institucije, a naročito Uprava za zaštitu prirode Ministarstva kulture, vode brigu o održivom razvoju više nego to čini lokalna vlast. Potkrijepljujući tu tvrdnju Gregorina ističe da je upravo Grad Mali Lošinj tražio smanjenje stupnja zaštite akvatorija upravo zbog projekta marine i tvrdi da vlast time pokazuje kako više ide prema pojedinacnim nego javnim interesima.

Povezani članci:

Odbijen zahtjev za lokacijsku dozvolu marine u Nerezinama

Farsa u Gradskom vijeću




2141 posjeta
. Odgovore možete naći na RSS 2.0 • Unos novog komentara.
Komentari (6)RSS feed komentara
Komentira Nerezinka
22-02-2007 19:23,
 
...
Lekić je uvjeren da nitko, pa čak ni Ira, nema pravo njemu postavljati pitanja. 
Smatra da je on taj koji postavlja uvjete i pitanja. Također mu je jasno da svakim danom ima sve manje onih koji na njegova pitanja žele odgovarati i pristajati na njegove uvjete.Krepala krava Krešo!
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Nerezinka 1
23-02-2007 00:02,
 
...
Da li to znači da će odložiti oružje?
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Lošinjan
23-02-2007 10:14,
 
...
Meni nije jasno kako za jedne vrijede zakoni a za neke ne vrijede. 
Recimo u luci Mali Losinj se vec godinama dogada nesto sto je i gradevinsko i ekoloski neprihvatljivo. 
Imamo Koncesionara koji drzi luku i koji je u nju postavio sve objekte bez dozvole i ne samo da ih je postavio nego i na njima zaraduje po nekoliko milijuna kuna godisnje pred svima nama a jos pri tom ne placa porez jer kako saznajemo tek od nedavno je usao u sustav pdv-a, o zagadivanju mora necu ni govoriti jer to je i najgori dio svega jer se u luku svakodnevno slije oko tonu oneciscene vode sto od fekalije iz tih brodova to od pranja suda i tusiranja. 
Pogledajte more kako izgleda zimi i kako se moze vidjeti dno a pogledajte ga ljeti kako mutno zeleno. 
Pitanje koje se namece je napali ste Krešu lekica a neke ne smijete dirati ili se to tako samo cini, sto kaze Gregorina po pitanju luke Mali Lošinj ili tu nemeju ona i njeni članovi direktnu korist za prosvjed, sto kaze Mavrovic o tom pitanju ili ga zanimaju ekoloski sustavi koji se ticu samo njegove imovine? 
Malo mi se cini da se svi ti nasi ekolozi bave samo svojim privatnim interesima. 
A jeste li znali da je otprilike i koncesionaru luke Kucicu isto odbijen zahtjev za lokaciskom dozvolom za pontonima, pa se postavlja pitanje sto je zakonodavno tjelo kapetanija svo ovo vrijeme radila po pitanju bespravno postavljenih pontona. 
kako je moguce da grad Lošinj nema nikakovu materijalnu korist od svih tih silnih milijuna koje je Koncesionar zgrnuo. 
jeste li znali da Taj covjek posjeduje pet jahti od kojih svaka vrijedi cca djeso pedeset tisuca eura, i da u vlasnistvu ima nekoliko kuca u losinju, te da u rijeci posjeduje stan u vrijednosti milijunima kuna. 
A jese li znali i da je pripadnik pokreta za zivot te da je najistaknutiji clan crkvene zajednice u Losinju sa pocasnim mjestom u crkvi. 
Sto je to tako jako kriv Kreso a ovaj nije i kako je moguce da se ekolozi Gregorina i Mavrovic boje takniti ga? 
Kako je moguce da inspektorica za graditeljvstvo u losinju nikad nije pokrenula postupak za rusenje i uklanjanje svega bespravnog sto je u luci ucinjeno, i zar je moguce da je istina kad njegova zena kaze da se njumu i njima ne moze nista, kad im se zaprijetilo sa Uskokom, nasmijali su se i odmahnuli rukom.Gospodo iz eko kvarnera ako ste uistinu ekolozi pozabavite se ovim problemom jer devastacija koja se u luci dogada je nevjerojatna.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira eko eko
23-02-2007 10:54,
 
...
Na komentar me je potakao lošinjanin- U pravu ste i kada kažete da postoje i veći problemi ali nemojte tako postavljati stvari vezano za ekologe. Pa oni znaju i istražuju jedan segment a vi ako imate znanje i informacije krenite. Pa nitko njih ne štiti, uči ...ljudi se snalaze, iscrpljuju, troše Ne mislite da mogu pokriti sve priče. Mi drugi kritiziramo, znamo ali nećemo se isturiti pa da po nama pljuju kao po Andreji. Što, ona je vreće za boksanje i netko po kome se može pljuvati, preuzet će rješavati sve naše probleme a mi ćemo suflirati što ona treba iza anonimnih imena. Razumijete u čemu je stvar.Po vama znači da ljudi koji su se isturili u kritiziranju nekih ljudi i pojava trebaju to raditi za sve, jer njihov ugled, živci, život nije važan valjda kao naš. Možda vam Andreja može na ovim stranicama dati smjernice kojim putem krenuti u ovom slučaju o kojem ste govorili. A svi ćemo vam biti podrška u znanju, javnoj podršci.Otkuda vama ideja da bi Andreja kao zagrebčanka morala znati za neki lik tipa Kučića. Tko je to uopće?
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira Luka je privatna prćija
23-02-2007 12:20,
 
...
Tbog tog lika su u lažne dimnjake na zgradi Općine skrivene GSM antene koje trebaju pokrivati gradsku luku, tj. njegovo privatnu prćiju na kojoj mlati lovu. 
 
Djelatnicima u zgradi i okolnim stanarima i na drugoj strani Rive (priko)će pržiti jaja, da on ima veći profit. 
 
A Kučić ne brine ni za red u luci pa u sezoni po svu noć bruje motori a pijani jahtaši prave buku i puštaju glazbu. 
 
Mi građani smo žrtve tog razbojnika koji članstvom u pokretu Za život dobija iskupljenje što nas ubija.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 
Komentira MN
23-02-2007 13:23,
 
...
Pa priupitajte Anu Volarić Mršić što to rade njezini suradnici- kako izmiruje svoje sveto djelovanje i poslanje s kriminalnim potezima svojih suradnika? Njima pokret zaživot služi kao "modni dodatak" jer se to nosi u ovoj sredini. Recite to svojim pastirima, a ne napadajte ekologe što ne vode tolike bitke s znanim kriminalcima.
 
» Prijavite komentar Administratoru
 

Komentirajte članak
  Ime
  Upišite adresu asd • adacta.org (• = @)
   Naslov
Dostupni znakovi: 14000
Slika sadrži skrivene znakove koje treba unijeti u polje za unos
Unesi znakove koje vidiš. Ako su nečitljivi, osvježi da se prikažu novi.



mXcomment 1.0.9 © 2007-2012 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« Prethodna   Sljedeća »
 
Promjena veličine slova
A+ | A- | Reset
Slikovnica
loscrkva.jpg
Članak 69. Ustava RH

Volim LošinjSvatko ima pravo na zdrav život.
Volim LošinjDržava osigurava uvjete za zdrav okoliš.
Volim LošinjSvatko je dužan, u sklopu svojih ovlasti i djelatnosti, osobitu skrb posvećivati zaštiti zdravlja ljudi, prirode i ljudskog okoliša. 

Zadnji komentari
Stanari rezolutno protiv...
Stanovi po povoljnijim uslovima za socijalno ugrožene...
25/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
MA GARI JE JEDAN SAMODOPADAN NESPOSOBAN TIP, SVIMA SVE...
25/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
stan
stanovi je u pravu,treba zaboraviti doba socijalizma,treba...
25/05/12 Više...
Komentira rijeka

Stanari rezolutno protiv...
Garijev projekt
Garijev jedini projekt je "čini mi se" da proda što se može...
25/05/12 Više...
Komentira projekt

Stanari rezolutno protiv...
......
Iz povjerljivih izvora sam saznao da je u pripremi prodaja...
25/05/12 Više...
Komentira Krivica

Stanari rezolutno protiv...
nema UPU veze s tim
ODLUKA o donošenju I. Izmjena i dopuna Prostornog plana...
25/05/12 Više...
Komentira PPUG

Stanari rezolutno protiv...
...
Ne znam šta znači ovo ponavljanje javne rasprave kad se...
25/05/12 Više...
Komentira UPU

Stanari rezolutno protiv...
?????????
Daj nas prosvijetli Stan-u. Kako danas pošten radnik od...
25/05/12 Više...
Komentira Pušmipuli

Stanari rezolutno protiv...
Stan
sve se tu vidim vrti kako do stana besplatno ili da ga grad...
25/05/12 Više...
Komentira Stanovi

Stanari rezolutno protiv...
...
Taj parking je od svih parkinga na najboljoj...
25/05/12 Više...
Komentira jeka

Stanari rezolutno protiv...
A di će parkirat ljudi
Jel mi to širimo Priko da bi kompenzirali parkinge iznad...
24/05/12 Više...
Komentira Zabrinuti pješak

Stanari rezolutno protiv...
Dobiti će stan sinovi bogatih tatica koji imaju firme i...
24/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
:)
Se bum vas tužil !!!!!!
24/05/12 Više...
Komentira RADNIK

Stanari rezolutno protiv...
!!!
Ne bu ti "Radnik" iznajmljivao stanove,možda i bu ali ne za...
24/05/12 Više...
Komentira križevci

Stanari rezolutno protiv...
A koji će tek kriteriji biti za kadrovske stanove :upset...
24/05/12 Više...
Komentira diplomac

Stanari rezolutno protiv...
Već vidim kriterije po kojima će se dobivati socijalni...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
,,,
Stanovi za najam, to mi se čini jako dobra ideja SDP-a,...
23/05/12 Više...
Komentira podstanar.

Stanari rezolutno protiv...
i ja bi stan
Stanovi se grade za socijalu i ljude koji nemaju svoj...
23/05/12 Više...
Komentira srečko

Stanari rezolutno protiv...
A u članku piše Predviđa se da bi se na uslužnim poslovima...
23/05/12 Više...
Komentira j4

Stanari rezolutno protiv...
Ma čim je tu tvrtka Navam to je neka muljaža da se gradi...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
Ja sam pročitao malo drugačiju vijest, ali ni tu ne znaš ko...
23/05/12 Više...
Komentira A gdje je novac?

Privatizacija gradske...
dernek
prenamijene zemljišta koje su kupili za sitno u građevinske...
23/05/12 Više...
Komentira tile

Privatizacija gradske...
Kaže Mujo ja sam inaće u životu sve ukro al Diplomu sam...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
Nema Otoka Sunca a nema bogami ni stanova.
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
OTOK SUNCA d.o.o. Established: 2008 Statistic number:...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
U lošinjskoj gradskoj vijećnici je 19. siječnja...
23/05/12 Više...
Komentira

Stanari rezolutno protiv...
Pa to je u redu da šalju prijetnje ovrhom za neplaćenu...
23/05/12 Više...
Komentira naknada

 
  © 2012 Građanska inicijativa Volim Lošinj, Mali Lošinj Povratak na vrh!